Andalusie na motorce

Začátkem května jsme vyrazili s kamarádem Zdeňkem do Andalusie jezdit na motorce.
Udělali jsme to takhle – motorky jsme poslal kamionem do Malagy. Zajišťuje společnost Motogbox. Kontakt na tuto společnost jsem objevil náhodou na internetu. Bez toho by to opravdu nešlo – skvělá služba. Děkuji.

 

Do Malagy jsme poté odletěli a motorky si vyzvedli v objektu spřáteleno firmy DeMoto, kam jsme se z letiště dostali taxíkem (Uber). Píšu to proto, že jsme se tam dali do řeči s dalšími motorkáři, kteří ideu posunuli na další úroveň – motorky si pošlou do Malagy, přiletí, pojezdí a zaparkují za cca 50 EUR/měsíc v DeMoto. A takhle to během roku zopakují 2x až 3x než si nechají motorku opět dovézt domů. Tady je sluníčko a teplo o hodně déle než u nás v Čechách….

 

Na okruh Andalusií jsme měli 6 dní. A protože pochybuji, že někdo bude číst dál než sem, tak zde je záznam naší trasy. Z Malagy jsme vyrazili na jihozápad do Gibraltaru. Cestou na Gibraltar jsme na chvíli zastavili v populárním městečku Mijas. Odtud pak na sever horami přírodní rezervace Sierra de Grazalema (krásné výhledy) až do Sevilly kam jsme dorazili až večer a kde jsme také spali.

 

Další den jsme po prohlídce Sevilly vyrazili až odpoledne znovu přes hory Grazalema do města Ronda, kde jsme opět zakotvili na noc – a že zde je na co koukat…

 

Z Rondy jsme pak vyrazili severně do městečka Setenil de Bodegas, kde mají promenádu pod skalním převisem. Odtud už spíše rychlý přejezd než kochací vyjížďka do Granady. Spali jsme v hotelu hned vedle vchodu do Alhambry. Výhoda motorek – zaparkujete ji tam, kde chcete vy a ne oni!

 

Další den jsme si naplánovali jako zatáčkou náročný – Nejprve jsme z Granady vyjeli do horského střediska Pradollano (2300m). Odtud přes milióny zatáček na dálnici do Guadix, poté Baza, Tijola. Hlavní bod programu celého dne byl přejezd hor z Bacares do Velefique. Tolik zatáček snad není v celých Čechách dohromady. A navíc jsme tam nepotkali ani jedno auto. Jen 2 cyklisty. Autem by tam asi jel fakt jen blázen.
Následně jsme sjeli do Tabernas, kde se rozkládá poušť a v okolí se nachází filmová studia pro natáčení westernů předělaná na zábavní parky.

 

Na noc jsme sjeli do hotelu v centru Almerie s výhledem na kopec se sochou Krista a další den jsme opět vyrazili do hor Sierry Nevady s využitím silnic A348 a A337 přičemž nejsevernějším bodem byl městečko téměř bohem zapomenuté – Bayárcal. Nakonec jsme už po dálnici sjeli do Almuňecar, kde jsme spali v hotelu u pláže.

 

Poslední den už jsme jen po pobřeží (N-340) v klidu a pohodě dojeli do Malagy – hotel v Torremolinos. Večer jsme si v restauraci na pláži dali závěrečné ryby a mořské potvůrky, zapili spoustou bílého vína a další den jsme již jen odevzdali motorky k přepravě a odletěli domů…