Andalusie

Do Andalusie – tedy konkrétně do Malagy jsme odletěli celá rodinka začátkem dubna na víceméně prodloužený víkend, protože byly Velikonoce.

Hlavním cílem bylo navštívit našeho synovce, který měl ve městě Tijola – asi 100 km na východ od Granady své první basketbalové angažmá.

No a když už jsme v těch končinách byli – myslím na jihu Španělska, tak jsme se chtěli trochu podívat po místních zajímavostech.

Legrační ovšem bylo, že když jsme do Malagy přiletěli tak nám ztratili kufry. Letěli jsme přes Barcelonu a odtud do Malagy to bylo s Iberií, kde zrovna tak trochu stávkovali.

Takže jsme se celý pobyt museli spokojit s tím co jsme měli na sobě plus něco málo co jsme si koupili. Nicméně protože byli Velikonoce bylo skoro vše zavřené, tak nebylo moc kde co nakupovat…

No zvládli jsme to a naše kufry jsme objevili na letišti v Malaze na obrovské hromadě, odkud jsme si je sami vyhrabali při odletu domů…

Ale výlet to byl povedený a stihli jsme toho kromě návštěvy synovce hodně – návštěvu palácového komlexu Alhambra v Granadě. Úchvatný velikonoční průvod tamtéž. Prohlídku lyžařského resortu v pohoří Sierra Nevada – ještě se lyžovalo, prohlídku dolu na mramor, prohlídku Gibraltaru a krátkou návštěvu kaňonu El Chorro, kde se nachází slavná stezka Caminito del Rey.