Bali

Na Bali jsme byli – celá naše rodina v únoru 2011. Naším cílem byla primárně dovolená v teple s tím, že když už tam budeme, tak bychom mohli místní kraje a zvyky poznat no o protože je navíc všude okolo moře a navíc docela teplé a bohaté na život, tak jsme se i plánovali potápět.

Bali je jeden z ostrovů Indonésie a nachází se východně od ostrova Jáva. mezi oběma ostrovy nepřetržitě pendluje trajekt. Bali má rozlohu něco přes 5 tis. čtverečních kilometrů a žije na něm 3,6 mil. obyvatel. Jen pro představu – v Moravskoslezském kraji, který je zhruba stejně velký žije 3x méně obyvatel. Takže první dojem, na který zde okamžitě narazíte je přelidněnost, ale jak jsem tak sondoval, ztak to je patrně vlastnost většiny států a zemí v Asii. Vlastně ne, první dojem, který získáte když vylezete z letiště v hlavním městě Bali – v Denpasaru je horko a vlhko – je zde víceméně trvale cca 33 stupňů a 100% vlhkost vzduchu.

Nejvyšší hora na Bali se svými 3142 m je Agung a je to sopka. No a to by asi stačilo, více se dočtete třeba na Wikipedii .

Naše základna byla na východním cípu ostrova u městečka Amed v „resortu“ Deep Blue studio, kterou zde provozuje p. Hruška. Nemůžu na tomto místě o ubytování a službách říci ani nic špatného ani nic extra dobrého. Tak trochu jako trabant – uspokojí, ale nenadchne…

Jak jsem se již zmínil výše, na Bali je horko a vlhko – ideální podmínky pro bujnou vegetaci. V jednotlivých galeriích najdete více obrázků kytiček než je obvyklé, protože toho na Bali roste spusty a je to krásné.

Názvy jednotlivých galerií jsou nazvány podle cíle našich výletů. V galerii tak různě naleznete mapu Bali, obrázky našeho resortu, který na fotkách vypadá lépe než ve skutečnost a pak další nezařaditelné momentky.