Galapágy

Na Galápágy jsme odletěli v polovině září 2006. Potápěním na Galapágách se mi splnil jeden z mých potápěčských snů. Vždyť o lokalitě u ostrůvku Darwin se říká, že je jedna z nejlepších na světě. Na Darwinu se potkávají 3 mořské proudy a tudíž je tam spousta potravy a tudíž se tam stahuje spousta velkých zvířat.

Problém je v tom, že ostrovy Darwin a Wolf, které jsou sice součástí galapážského soustroví jsou vzdáleny cca 15 hodin plavby od hlavních a hlavně obydlených ostrovů – Baltra a Santa Cruz. Lodě, které k ostrůvkům Darwin a Wolf jezdí tam jezdí výhradně za potápěním, protože na ty ostrůvky se stejně ani nedá vylézt a není jich mnoho. Výsledkem tedy je fakt, že lodě jsou vybookovány mnoho měsíců dopředu.

Takže přijede-li nekdo na Galapágy a myslí-li si, že se pojede potápět na Darwin, tak má prostě smůlu.

To byl důvod proč jsem to chtěl řešit přes nějakou cestovku, (tedy vlastně mě ani nanapadlo, že bych to mohl udělat jinak). Zjistil jsem, že v Česku se tím zabývá Tethys (http://www.tethys.cz/). Už jsem s nimi chtěl jet v roce 2005, ale bohužel se nesešlo dost lidí na to, abychom zaplnili loď. Ale o rok později se to zaplaťpámbů povedlo.