Kuba

Na Kubě jsme přijeli v polovině února na týdení pobyt. Počasí v tuto dobu se zde zdá být velmi příjemné – v noci okolo 20 stupňů a přes den okolo 30 stupňů.
Když jsme začali plánovat, že pojedeme na Kubu, začali jsme také řešit kam. Možností bylo více, ale nakonec se to díky možnostem zvolené cestovky (ESO) zúžilo na sever – Varadero, nebo jih – Playa Girón.

Vzhledem k tomu, že jsme slyšeli, že na severu je voda studenější, potápění horší a Varadero je hodně mastňácké, tak jsme zvolili jih a líbilo se nám zde a každému doporučuji. Takže jsme tedy odjeli do Zátoky sviní na Playa Girón. Kde jsme měli základnu celyý týden. Nejhorší z celého týdeního pobytu na Kubě byl přílet do Havany pozdě večer po celodenním harcování a následný celonoční přesun z Havany nějakou rozhrkanou dodávkou na místo pobytu, kam jsem dorazili docela dobití nad ránem. No ale vyspali jsme se z toho.

Složka Playa Girón dokumentuje místo pobytu, složka Potápění je jasná a složky Trinidad a Krokodýlí farma jsou fotky z našich výletů autem.

Nicméně, kdych ještě někdy jel na Kubu, což bych moc rád, tak se asi budu snažit jet na západní část Kuby pod město Pinar del Rio o těchto místech jsem slyšel samé chvalozpěvy.