Reunion

Na Reunionu jsme strávili rodinnou dovolenou – i s dětmi. Dorazili jsme se koncem března a byli zde až do Velikonoc.

Bydleli jsme v luxusním resortu LUX* , ale pravda je, že jsme zde povětšinou spíše jen přespávali a od kuropění se skoro každý den toulali ve vnitrozemí.

Reunion je opravdu neuvěřitelný ostrov. Když jste u moře, tak vám to zas tak nepřijde i když při pohledu k vnitrozemí vidíte týčící se hory, ale jakmile se proklestíte klikatými silničkami do hor, zůstanete nepochybně, tak jako my, ohromeně zírat neuvěřitelně strmé a přesto zelené kopce. A máte pocit jako by jste se ocitli ve druhohorách a jen očekáváte odkud vyletí nějaký pterodaktyl či jiná havěť.

Ostrov Reunion je součást Francie, takže jsme sem letěli s Air France z Paříže a když jsme z letadla na letišti na Reunionu vystoupili, tak nikdo nechtěl vidět pas – byli jsme prostě stále ve Francii.

Ještě si dovolím poznámku k dopravě na Reunion – z Prahy doletíte do Paříže na letiště Charles de Gaule (CDG), ale letadlo na Reunion letí sice také z Paříže, ale z jiného letiště – Orly (ORY)
Takže se musíte autobusem sice letištním a zdarma dopravit se všemi zavazadly přes celou Paříž. To je časově dost náročné a navíc dost únavné – zejména cestou zpět domů do Prahy po celonočním letu z Reunion.

Až cestou zpět jsem zjistil, že jsme na Reunion nemuseli letět s Air France , ale že jsme mohli letět s reunionskou leteckou společností Air Austral , která navíc létá na letiště CDG. Takže cesta nemusela trvat 19 hodin ale třeba i o 5-6 hodin méně – a to je zatraceně znát…