Turecko a Kavkaz

Do Turecka a okolních zemí – Gruzie a Arménie jsme vyrazili 3. Já Matěj a Roman.

Naše motorky jsme naložili na vozík, který zajistil Matěj v privesy-plaminek.cz v Chuchli a to jsme zapřáhli za Romanovo Volvo a vyrazili směr Řecko, městečko Orestias, kde jsme měli zamluvený pokoj v hotelu Estia , kde bylo domluveno, že auto s přívěsem můžeme nechat v areálu hotelu.

 

Jeli jsme nejkratší možnou cestou, která byla něco přes 1.600 km dlouhá. Cesta vedla přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko a Bulharsko do Řecka. Trvalo nám to něco mezi 20-24 hodinami.

 

Až na průjezd Bulharskem, které je plné děr, byla celá cesta po dálnici. Ale s vozíkem, na kterém jsou naložené 3 motorky tak zas tak rychle nejde…

Hranice do Turecka jsme překročili u města Edirne. Po severním obchvatu objeli Istanbul -adrenalinově hororových cca 50 km, kdy jsme kličkovali mezi auty, která tam stála na jednom gigaparkovišti.

To co nas zajímalo, se rozkládalo východně od Ankary – hlavního města Turecka. Na východ – do Gruzie jsme jeli severem Turecka a dále pak po pobřeží Černého moře. Do Gruzie jsme vstoupili u města Batumi, projeli několik míst v Kavkazských horách a nejenom tam. Z Gruzie jsme vstoupili do Arménie a od Jerevanu jsme se již vraceli na sever do Gruzie, kde jsme se vrátili do Turecka. Mezi Arménií a Tureckem jsou hranice uzavřeny.

K domovu a k západu jsme definitivně otočili u jezera Van a vraceli se centrálním Tureckem. Nad Ankarou jsme se napojili na dálnici, po které jsme objeli Istanbul až do Edirne kde jsme vstoupili opět do Řecka a dojeli k autu.

Zde je záznam trasy na Google mapách , soubor.KMZ pro Google Earth a soubor.GPX pro např. BaseCamp. A nakonec tabulka s rozpisem km po dnech.