Potápění

Mořský koník - je asi 7 cm velký a vypadá jako neživý - pohupavání moře díky vlnám s ním houpe sem a tam a jinak nic. Obr-001
Stone fish? Stone fish?
Fakt nevím co to je. Fakt nevím co to je.
Zaznamenali jsme zajímavého hlavonožce - byl asi 60 cm dlouhý. Zaznamenali jsme zajímavého hlavonožce - byl asi 60 cm dlouhý.
A v tom momentě se takto změnil... A v tom momentě se takto změnil...
Zde se na chvilku usadil. Zde se na chvilku usadil.
Ale fotografování mu asi nesedlo, tak se po chvíli vypravil dál. Ale fotografování mu asi nesedlo, tak se po chvíli vypravil dál.
Manta - konečně... Manta - konečně...
Jsme na lokalitě Manta reef u ostrova Nusa Penida. Jsme na lokalitě Manta reef u ostrova Nusa Penida.
Naše loď - tou jsme přijeli z Bali k ostrovu Nusa Penida a potápěli se z ní. Obr-027
To je ten den 2. ponor u Nusa Penidy na lokalitě Crystal Bay. Zde se často vyskytují měsíčníci, ale v tuto dobu tady bylo pro ně teplá voda. Takže nic. Obr-028
V Tulambenu u vraku USS Liberty. V Tulambenu u vraku USS Liberty.
Trnucha snažící se se schovat. Trnucha snažící se se schovat.
Zbytky vraku - z 2. světové války. Zbytky vraku - z 2. světové války.
Pod vrakem Pod vrakem
Kusy vraku USS Liberty. Kusy vraku USS Liberty.

Potápěli jsme se na několika lokalitách v okolí Amedu a Selangu. Byli jsme se potápět okolo vraku americké bitevní lodě z 2. světové válku USS Liberty v Tulambenu.

Ale hlavně, a to byl náš hlavní potápěčský cíl na Bali – Manta Point u ostrava Nusa Penida. Jako druhý ponor toho dne jsme byli na lokalitě Crystal Bay také u Nusa Penidy, kde se obvykle vyskytuje chladná voda a díky tomu občas i měsíčníci – ty jsme neviděli. Ovšem manty na Manta Pointu byli my jsme byli moc spokojeni.

Z Bali jsme na ostrov Nusa Penida jeli z městačka Padang Bay rychlou lodí – cca 9 m dlouhý laminátový člun s výkonými závěsnými motory – 2x 250 koní… Na vodě jsme skoro letěli.

V galerii jsou kromě jiného i obrázky cca 60 cm dlouhého hlavonožce a zajímalo by mě co to je – jestli nějaké sépie či co. Jestli někdo víte, tak mi prosím dejte vědět.