Santiago a vinice

Naše první zastávka poté co jsme vyrazili na cesty je ve vinici Mancura v Central Valley u městečka Casablanca asi 100 km západně od Santiaga. Obr-001
Nabídka vyhovuje :-) Nabídka vyhovuje :-)
Láhev vody z ledovců v chilské Patagonii za pouhých 10 USD ! Láhev vody z ledovců v chilské Patagonii za pouhých 10 USD !
A zde už jsme zpátky z cest a poslední den volna trávíme procházkou po městě. Obr-004
Jedeme lanovkou na kopec San Cristobal v centru Santiaga. Něco jako Petřín v Praze. Obr-005
Smog na Santiagem. Zasněžené hory okolo dávají tušit nadcházející lyžařskou sezónu. Obr-006
Závěr volného dne v Santiagu jsme věnovali návštěvě jedné z nejstarších vinic v Chile - Viňa Cousiňo Macul. Obr-007
Takhle se dříve lahvovalo. Takhle se dříve lahvovalo.
Soukromé zásoby majitelů. Soukromé zásoby majitelů.
Vzorky na testování - desítky let staré. Vzorky na testování - desítky let staré.

Do Santiago de Chile jsme přiletěli z Prahy a vyjížděli jsme odsud na naši motoexpedici. Sem jsme se také vrátili poté co jsme motorky odevzdali ve městě Arica úplně na severu Chile u hranic s Peru a přeletěli jsme zpět do Santiaga. Ušetřili jsme tím přes 2000 kilometrů a několik dní cesty, kterou jsme už zčásti projeli.

Vzhledem k tomu, že my všichni členové expedice máme rádi dobré červené víno a nížiny Maipó Valley a Central Valley se nachází v okolí Santiaga, řekli jsme si, že bychom neměli vynechat zastávku na nějaké vinici.

Takže naše první zastávka poté co jsme v Santiagu den po příletu převzali motorky ve společnosti Motoaventura byla na vinici Mancura. No a poté co jsme se vrátili do Santiaga a měli jsme pár volných chvil před odletem domů navšívili jsme ještě starobylou vinici Maculpřímo v Santiagu pohodlně dostupnou metrem.

Kromě toho jsme v Santiagu ještě navštívili kopec San Cristobal , jež leží téměř v centru města a je zároveň poutním místem a městským parkem ale hlavně je z jeho vrcholu krásný výhled na město.