Marlíni a spol

Rejnoci Mobula. V této galerii jsou obrázky výhradně od Koty (Tomáš Kotouč). Mě se příliš nedařilo... Obr-001
Mobula. Mobula.
Marlin Marlin
Kuba relaxuje se sardinkovým baitballem. Kuba relaxuje se sardinkovým baitballem.

Cílem našeho pobytu v Puerto Magdalena bylo vyhledávání sardinkových hejn – anglicky se tomu říká Baitball, protože hejno sardinek, když na něj zrovna nikdo neútočí vypadá jako balón či koule. 

 

No a protože sardinky jsou oblíbenou potravou marlínů, lachtanů atd tak nalezením sardinkového Baitballu jsme automaticky našli i marlíny. 

 

Sardinková hejna ve vodě se primárně hledají tak, že sledujete při jízdě lodí ptáky (kormorány, pelikány) na obloze a když jich je někde víc a ještě se vrhají střemhlav do vody, tak je tam Baitball. No a když někde vidíte stojící sportovní rybářskou loď, tak ti našli Baitball a jsou u něj. To funguje také.

 

Ráno jsme vyráželi okolo 7,30 a vraceli se podle počasí a úspěšnosti mezi 15-17 hod. Jezdili jsme na moderním laminátové lodi pro sportovní rybaření. Loď byla vybavená 2mi 250 koňovými motory. Když bylo klidné moře, což první 2 dny bylo, tak jsme uháněli po hladině moře i přes 50 km/h. Rychlost lodi se náramně hodila – Baitbally jsme nacházeli až dost hluboko na otevřeném moři a denně jsme najezdili až 200 km! V tomto režimu tomu odpovídala denní spotřeba okolo 500 l benzínu. Ale to nebyla naštěstí naše starost.

 

Všechny fotky v této galerii jsou od Tomáše Kotouče. Mě se fotky moc nevydařily.