Lyžování

Bydleli jsme v Heber City a tohohle losa jsme měli vedle hotelu. Bydleli jsme v Heber City a tohohle losa jsme měli vedle hotelu.
A kousek od hotelu byl i Walmart s nádhernými horami v pozadí. A kousek od hotelu byl i Walmart s nádhernými horami v pozadí.
Pohled na spodní část areálu v Park City Pohled na spodní část areálu v Park City
Pohled na Park City svrchu - tak málo sněhu tu prý nepamatují... Pohled na Park City svrchu - tak málo sněhu tu prý nepamatují...
Sedačky na lanovkách byly často bez ochranné tyče před tělem. O podložkách na nohu už vůbec nemluvě... Obr-005
Příjezd na lyžích přímo do centra Park City - po mostě přes silnici. Příjezd na lyžích přímo do centra Park City - po mostě přes silnici.
A tohle je pro změnu pohled na sjezdovky v Canyons. A tohle je pro změnu pohled na sjezdovky v Canyons.
Sněhu bylo málo, ale sluníčko svítilo pořád. Sněhu bylo málo, ale sluníčko svítilo pořád.
Statek kousek za Heber City cestou k Salt Lake City. Statek kousek za Heber City cestou k Salt Lake City.
Stodola. Stodola.
Přehrada vytvářející jezero Jordanelle. Přehrada vytvářející jezero Jordanelle.
Byli jsme lyžovat i v Beaver Mountain. Super lyžování, ale není tam občerstvení. Tak to často řeší grilem na autě... Obr-013

Jeden týden našeho únorového pobytu jsme strávili lyžováním ve střediscích poblíž Salt Lake City. My jsme sice bydleli v hotelu v městečku Heber City , což je z druhě strany masivu, kde se nachází ta hlavní – olympijská střediska, ale dnes už bych volil bydlení přímo v Salt Lake City.

Ze Salt Lake City se např. po dálnici dostanete skoro až na parkoviště snad největšího resortu zde – Canyons a je to nějakých 20 km.

Hlavní resorty zde jsou Park City , Canyons , Deer Valley a v okolí je i řada menších jako jsou Alta, Brighton a Snowbird. Koneckonců seznam všech ski resortů si můžete prohlédnout zde .

Poněkud nás zarazila cena denní permanentky – v hlavních resortech je to přes 100 USD a v těch menších o cca 20% méně. Zhruba čvrtina ceny skipasu se dá ušetřit, pokud si jej koupíte on-line prostřednictvím webu příslušného resortu.

Těšili jsme se na lyžování ve volném terénu, kterému jsou zdejší střediska uzpůsobená, ale bylo relativně málo sněhu – místní říkali, že tak málo sněhu posledních 20 let nepamatují… Takže jsme nakonec byli rádi za uspokojívé množství sněhu na upravovaných sjezdovkách.

Zaujalo nas:

 

●  ani jeden kotvový vlek a mnoho sedaček, které se pohybovaly i vysoko nad terénem nemělo sklápěcí tyč před tělo. Nechápu jak na tom mohly jezdit malé děti.

 

●  Nebyly tam prakticky žádné moderní lanovky – ty co tam jezdily odpovídaly stářím těm co v Alpách vyřadily z provozu tak před 20 lety…

 

●  Mizivá vybavenost restauracemi či občerstveními. Sem tam velmi málo se dal nají malý stánek, kde to nejlepší co jste si mohli objednat k jídlu byl burger za 10 USD.

 

●  Ale pořád nám svítilo slunce a obloha byla celý týden jako vymetená – to bylo opravdu ale opravdu velmi příjemné.

 

Vyzkoušeli jsme si lyžování ve většině resortů okolo Salt Lake City ale nakonec nejlepší lyžování jsme zažili poslední den před návratem domu kdy jsme si vyrazili z města Logan asi 40 km do resortu Beaver Mountain – kde sice byly jen 4 lanovky, zato ovšem byly pořádně dlouhé a v celém resortu bylo dohromady asi 20 lidí včetně nás, takže jsme během lyžování prakticky nikoho nepotkali a sjezdovky měli jen a jen pro sebe.

I když v Canyons to bylo také výborné.