Alpy a Dolomity

Tento týden v červenci roku 2007 byl akčně vysloveně bohatý. Začalo to tím, že jsme s Irenou kdesi viděli obrázek zámku Neuschwanstein a potřebovali jsme ho vidět doopravdy.

Pro lepší orientaci navšívena místa ke stažení na mapě – ve formát pro Garmin Mapsource a pro Google Earth.

Při průběžných přípravách na cestu jsem kdesi v časopise „Lidé a hory“ či „Outdoor“ četl reportáž o švýcarských ferátách a řekl jsem si že bych chtěl vidět jak vypadají feráty ve Švajcu – jestli to má něco společného s hodinkama. A nejbližší dostupná feráta cestou je feráta DIAVOLO u Andermattu.

Nicméně nám počasí ve Švýcarsku nepřálo, tak jsme vsadili na jistotu a přesunuli se do Dolomit a to do známého střediska Canazei. Zde jsme z palety možností vybrali ferátu na Marmoladu po západním hřebeni – PUNTA PENIA a další den pak v sousendním masivu ferátu Financieri na COLAC.

A to už nás začínal tlačit čas, neboť jsme měli domluvený s kamarády sraz u Hallstadského jezera odkud se vychází na jednu z nejtěžších alpských ferát – Seewand. Cestou jsme se ještě stihli zastavit v HANGAR-7 u Salzburgu, zatímco naši kamarádi se rozcvičovali na ferátě POSTALMKLAMM.
Vrcholem akcí byla feráta SEEWAND, který nám všem dal zabrat. Teda jestli ne všem tak mě tedy rozhodně.