Bosenské šotoliny

V polovině září vyrazila naše motorodina na motorkářský výlet do Bosny. Zúčastnili se všichni aktuální členové. Tedy Vašek, Mates, Ondra, Mejstřa, kteří jeli po vlastní ose, tedy na motorkách už z Čech. Dále pak Špáča a Kvéra, kteří jeli autem 🙁 Kvéra kvůli zádům a Špáča proto, že motorku prodal jeden týden před začátkem výletu. Nikdo z nás to nepobral… A nakonec Vláďa a moje maličkost jsme si vezli motorky na plaťáku za Špáčovou Toyotou.

 

Sraz byl v kempu Korana u Plitvických jezer, kde jsme se skutečně všichni včas sešli.

 

Naším cílem bylo projet kus Bosny a projet co nejvíce tras podle Offroad guidu Bosenské šotoliny, 

 

Vřele doporučuji – jsou tam krásné trasy. Akorát, že hledat začátek a vedení trasy v knížce podle vytištěných souřadnic, když už sedíte na motorce a hledáte kde odbočit, je poněkud, slušně řečeno zdlouhavé. Řešení samozřejmě je – domácí příprava – přepsat si souřadnice ručně doma na židli u počítače a trasy si nakreslit pomocí mapového software. Určitě se to vyplatí.

 

Bosna je krásná hornatá země, která není ani příliš zalidněná a ani zdevastovaná turismem.

 

Překvapilo nás, že jsme viděli více mešit naž kostelů, ale často jsme viděli kostel a mešitu blízko sebe a působilo to dojmem, že je to tak bez problémů.

Po Bosně jsme najezdili přes 1100 km, což není mnoho, ale hodně kilometrů jsme najezdili po horách – po šotolinových cestách a tam to jde pomaleji. Záznam trasy na Google mapách a ke stažení v GPX formátu – stačí hodit na mapy.cz

 

Kde jsme jezdili a co jsme viděli je popsáno v galeriích.