Etiopie

Do Etiopie jsme vyrazili s přáteli Klárkou a Reném a strávili zde 3 týdny v dubnu. Organizace se ujal René, který zde byl již vloni a já ho dlouho přemlouval aby jel znova.
Měli jsme pronajaté auto (Nissan Patrol – bez offroada by jsme některé cesty prostě neprojeli) s řidičem jménem Giro (nedozvěděli jsme se jestli jeho máma byla cyklistický fanoušek). Auto jsme najali v cestovní kanceláři Horizon Ethiopia a stálo nás odhaduji 150 USD/den.

Projeli jsme v Etiopii tzv jižní okruh – jižně od  Addis Abeby. Naším hlavním cílem byly kmeny okolo jižního toku řeky Omo, která se vlévá do obrovského jezera Turkana hned za hranicemi  s Keňou.

Navštívili jsme primitivní kmeny Mursi , Hamar, Omorate a Karo . Tyto kmeny zde žíjí od pradávna od počátku lidstva a navíc dosud žijí stejným způsobem – za ta staletí a tisíciletí na jejich způsobu života moc nezměnilo a navíc právě těmto kmenům hrozí zánik, protože se zde staví veliká přehrada, které posléze zaplaví domovská místa těchto kmenů.

Příkládám výborný článek o budoucnosti těchto primitivních kmenů .

Kmen Konso je na tom o poznání lépe – na rozdíl od zmíněných primitivních kmenů, které se živí pastevectvím, lidé Konso jsou pracovití zemědělci, žijící v opevněných vesnicích v kopcích stranou od řeky Omo.

Na jih k za kmeny okolo řeky Omo jsme tam i zpět jeli přes město Arba Minch , takže okolí jsme si prohlédli i zde.

Navíc jako bonus jsme strávili několik dnů v pohoří Bale a v jezerní oblasti ve Wondo Genet poblíž jezera Awasa.

Autem jsme ujeli téměř 3000 km – cestou necestou a navíc skoro 40 km na koni v pohoří Bale! Zde trasa v Google mapách .