USA západ

Začátkem září jsme přes Londýn odletěli do Los Angeles. V Londýně jsme měli nucený nocleh, který nám platilo British Airways, protože letadlo z Prahy mělo hodinu a půl zpoždění a my jsme let z Londýna prostě nestihli… Tak hezky to navazovalo. Protože to ovšem bylo celé v režii British Airways, tak se o nás postarali. Nicméně 1 noc v hotelu v Hollywoodu nám propadla.

V Los Angeles jsme strávili 2 dny a poté vyrazili v báječném velkém SUV – Chevrolet Traverse – prakticky novém z půjčovny National na cestu…

 

Z Los Angeles jsme vyrazili po silnici 1 (Route 1 nebo také Coast Higway) plné úžasných vyhlídek na pobřeží Pacifiku) na sever. Cestou jsme projeli projeli i pár městeček, ale v Monterey , kde mají veliké mořské akvárium jsme se zdrželi 2 noci.  Jízdu po Route 1 jsme ukončili v San Franciscu , kde jsme nemohli vynechat místní turistické superatrakce. Zde jsme také opustili Route 1 a pobřeží Pacifiku, objeli jsme sanfranciský záliv a pokračovali vnitrozemím dále na sever, na návštěvu plánovaných národních parků.

 

Národní park Lassen Volcanic jsme navštívili jako první.

 

Národní park Crater Lake sice už leží v Oregonu a byla to dálka ale stálo to za to.

 

Zde jsme otočili zpátky k jihu a dojeli k Napa Valley , které leží jen kousek severně od sanfranciského zálivu a kde jsme si dali na 2 noci pauzu, kterou jsme vyplnili prohlídkou několika vinic i s ochutnávkou výborných vín.

Z Napa jsme jsme jeli směr jihovýchod do největšího kalifornského vnitrozemského města – do Fresna, které nám posloužilo jako základna pro návštěvu

 

●  Národního parku Yosemite

 

●  Národního parku Kings Canyon a Sequioa, odkud jsme měli dlouhý přejezd, který byl završen prohlídkou

 

●  Národního parku Death Valley a pak jsem jeli pro změnu zase na sever do Utahu k Salt Lake City a dále do městečka Logan, kde je velká státní Universita, kde pracuje náš synovec, kterého jsme chtěli naštívit.

 

Další plán cesty byl takový, že auto vrátíme v Salt Lake City a do Los Angeles, odkud jsme měli zpáteční let domů. Když jsme si ale sečetli, kolik zaplatíme za letenky a za to, že vrátíme auto jinde, než jsme si ho půjčili, tak jsme se rozhodli jet do LA autem. A nebylo to vůbec špatné rozhodnutí – poslední noc jsme strávili v Las Vegas v hotelu na Stripu. Odtud už to byl do Los Angeles jen kousek… Domů jsme přiletěli posledního září.

 

Celkem jsme ujeli téměř 7.500 km. Záznam trasy je k dispozici na Google mapách a kdo by to chtěl zkoumat detailněji, tak i v GPX formátu.