Egypt – Dahab

Lokalita Caves Lokalita Caves
Lokalita Canyon - obvyklý vstup. Lokalita Canyon - obvyklý vstup.
Canyon - výstup - dnes už zakázaný. Canyon - výstup - dnes už zakázaný.
Lokalita Bells - tunýlek směrem dolů. Lokalita Bells - tunýlek směrem dolů.
Na vnější straně Blue Hole. Pod nám několik set metrů. Na vnější straně Blue Hole. Pod nám několik set metrů.
A želva. A želva.
Klaun a sasanka. Klaun a sasanka.
Muréna. Muréna.
Trnucha. Trnucha.
Perutýn. Perutýn.
Čtverzubec. Čtverzubec.
Garden Eel - Úhořovec. Garden Eel - Úhořovec.

Ve druhé polovině října jsme strávili s rodinou 2 týdny plné slunce a tepla, což je v tomto ročním období nanejvýše příjemné v Egyptě v městečku Dahab, které leží na Sinajském poloostrově zhruba na polovině cesty mezi Sharm-el-Sheikhem a Tabou (Akabou).
Jako obvykle jsme bydleli na hotelu Golden Star – kategorie zhruba polovina hvězdy a dny jsme trávili potápěním prostřednictvím slovensko-maďarské báze Lighthouse.

Vzhledem k tomu, že jsme letos byli na stejném místě již po 11té a všechno už tam tak nějak známe, tak jsme se rozhodli si pobyt zpestřit výletem do Jordánska a konečně navštívit skalní město Petra, když se nacházíme tak nějak blízko… Více v galerii Jordánsko – Petra.

V této obrázkové galerii jsou jen obrázky z potápění – Ke svému Nikonu D90 jsem před časem zakoupil podvodní pouzdro Ikelite a širokoúhlý objektiv Tokina 11-16 F2,8 a tak nějak se s tím učím zacházet. I když upřímně řečeno, jezdíme na toto místo už skoro 10 let a čím dál více se mi zdají tyto velmi turisticky exponované lokality „vypotápěné“