Rumunsko

Do Rumunska jsme odjeli ve druhé polovině května. Vedoucím výpravy byl Karel, který byl již v Rumunsku mnohokrát, mám dokonce dojem, že říkal, že teď jede po 13té!!! A v Rumunsku se rozhodně velmi dobře vyznal. Celkem nás bylo 15 což je na motorkářskou skupinu, která má cestovat pospolu obludně velké číslo. Já byl jako poslední přizvaný člen skupiny a dostal jsem tedy číslo 15. Při takhle velké skupině je obvyklé že se pořád na někoho čeká a skupina se tedy pohybuje celkove velmi neforemně a pomalu. V podstatě mi není jasné jak to Karel dělal, ale rozhodně jsme akceschopní a pohybliví byli a fungovalo to..
Zřejmě aplikoval známé heslo „Na nikoho se nečeká a tempo se určuje podle prvního“. Rozhodně mu to nevyčítám, ba naopak. Kdyby to tak nepraktikoval, tak jsme nikam nedojeli.

Naším plánem byly zejména panenské rumunské hory, kterých je v Rumunsku požehnaně, jsou kráné a nejsou tam pokud je mi známo žádná výrazná omezení…Hory v Rumunsku jsou soustředěny zejména do oblasti Transylvánie, takže jsme se toulali celých 8 nádherných dní pobytu v Rumunsku hlavně tam.

První dny jsme projížděli severozápadní Transylvanii a to hlavně v pohoří Apuseni, další úžasné zážitky jsme měli při jízdě po slavné silnici 67C pohořím Cindrel. Odtud jsme pokračovali na východ po jižním okraji pohoří Fagaraš. Poté jsme jen lehce lízli oblast Valašska a stočili se opět na sever do Transylvanie směrem k Brašovu. Rumunské finále se odehrálo na severu v oblasti Maramures. Jednotlivé složky obrázků jsou chronologicky seřazeny tak jak jsme je projížděli. Názvy složek obrázků odovídají pokud možno tematu většiny obrázků, ale tím nechci tvrdit, že se třeba Alba Iulia nachází v pohoří Apuseni, nebo že Praid leží v oblasti Maramures – to ne, ale je to docela blízko..

Kdo chce přesný místopis, ať si holt naštuduje průvodce a mapu. Může si to pak i porovnat s projetou trasou, kterou si je možné pro prohlížení v Google Earth stáhnout zde. A pro prohlížení v programech a GPSkách od Garminu je projetá trasa ke stažení zde. Trasa ve formátu GSP Garmin obsahuje i Waypointy zajímavých míst…